Хофенхайм рухна срещу Унион Берлин

Проблеми за Хофенхайм преди мача с Унион

С 10 души на терена отборът на Хофенхайм рухна срещу Унион Берлин в двубой от шестия кръг на Бундеслигата и загуби у дома с 1:3. Нулевото равенство се запази до 60-ата минута.

120 секунди преди това нападателят на Хофенхайм Роберт Сков получи втори жълт картон и напусна игра, като остави тима си с човек по-малко на терена. Макс Крузе откри резултата от дузпа.

Десет минути преди края на редовното време Мунас Дабир изравни, но гостите от Берлин не се примириха и стигнаха до успеха с попадения на Йел Похянпало в 85-ата и Седрик Тешерт в 90-ата минути. С успеха Унион събра 9 точки и се изкачи на осмата позиция във временното класиране, докато Хофенхайм със 7 е на 12-то място.