На ходом Байерн стигна до десетата си победа за сезона (видео)

Европейският шампион Байерн (Мюнхен) постигна десета победа от началото на сезона във всички турнири, след като надви Кьолн с 2:1 като гост в мач от 6-ия кръг на Бундеслигата. Баварците водеха уверено след попадения на Томас Мюлер (13’-дузпа) и Серж Гнабри (45) и видимо пестяха сили. Рикошет, завършил с гол на Доминик Дреклсер в 82-ата минута, обаче върна интригата. И все пак мюнхенци не позволиха изненада и поне за няколко часа излязоха начело в класирането с равен актив с Борусия (Дортмунд), срещу който се изправят след седмица в дерби на “Сигнал Идуна Парк”. През кампанията до момента Байерн има само един мач, който не спечели - срещу Хофенхайм за първенство, когато загуби с 1:4.

Днес Роберт Левандовски получи почивка и не беше в групата на баварците, като вместо него титуляр излезе новото попълнение Ерик Максим Чупо-Мотинг. Вкъщи си остана и Леон Горетцка, което даде шанс на Хавиер Мартинес в центъра на терена. Буна Сар действаше като ляв бек, след като Люка Ернандес и Дейвид Алаба бяха записани сред резервите, а Алфонсо Дейвис е контузен.

Кьолн е в сериозна криза, като има само 2 точки от началото на шампионата. Треньорът Маркус Гисдол беше направил две промени в сравнение с предишния двубой, като новите днес бяха Димитрис Лимниос и Салих Йозджан.

Байерн не започна уверено и в продължение на десетина минути не стори нищо смислено. Чупо-Мотинг дори си изкара жълт картон за нарушение в центъра на терена.

В 13-ата минута обаче Серж Гнабри засече с глава и Мариус Волф спря топката с ръка в наказателното си поле, заради което съдията отсъди дузпа. Мюлер изпълни уверено и гостите поведоха с 1:0.
"Козлите" бяха на крачка от изравнително попадение в 22-ата минута, когато Жером Боатенг допусна грешка, но вратарят Мануел Нойер се намеси.

Последваха сравнително скучни минути, в които домакините трудно дори минаваха центъра, а в същото време мюнхенци не бяха толкова настоятелни при атаките си.
Играчите на Ханзи Флик все пак изчакаха търпеливо и в първите секунди на добавеното време на първото полувреме Гнабри вкара за 2:0 след удар с левия крак.

Байерн можеше да дръпне с 3:0 още на старта на втората част, но този път Тимо Хорн спаси.

В 51-вата пък Чупо-Мотинг се озова сам срещу вратаря, но топката му беше избита от Рафаел Шихос.

Малко след час игра разочаровалият камерунец отстъпи мястото си на юношата Джошуа Зиркзее.
Междувременно Исмаил Якобс от състава на Кьолн имаше два шанс за гол, но и при двата топката мина в близост до гредата.

В 82-ата кълбото влетя в мрежата на Нойер, но първоначално голът не беше признат заради засада на Дрекслер. Последва преразглеждане от ВАР, откъдето изчислиха, че с малко Зюле е покривал. В крайна сметка това беше попадение за Кьолн за 1:2.

Футболистите в бяло обаче нямаха сили дори за натиск и до края по никакъв начин не притесниха шампионите, които разиграваха и изчакаха последния съдийски сигнал.
Преди "Дер Класикер" на Байерн предстои гостуване на Ред Бул (Залцбург) в Шампионската лига във вторник.