Краят отново не беше успешен за Хофенхайм (видео)

Тимът на Хофенхайм остана без победа в шести пореден двубой в Бундеслигата, след като допусна късно изравняване за крайното 3:3 при домакинството си на Щутгарт в 8-ия кръг. Така отборът на Зинсхайм няма успех отблизо два месеца, когато разби Байерн (Мюнхен) с 4:1. В миналия кръг "1899" пропуснаха дузпа в добавеното време и отстъпиха с 1:2 от Волфсбург, а днес им се случи нещо подобно.

Двата състава сътвориха зрелищен мач, в който Щутгарт доминираше през първата част, а домакините след това. Кристоф Баумгартнер даде аванс на Хофе в 16-ата минута, но само две по-късно Николас Гонзалес изравни. Аржентинският нападател се намира в силна форма, след като вкара на два пъти и за “гаучосите” в изминалите този месец световни квалификации.

Гонзалес удари и греда в 27-ата, последван от своя съотборник Вамангитука, който също нацели гредата, но тази куриозна ситуация все пак завърши с попадение за Щутгарт.

Три минути след почивката Райън Сесеньон изравни и това даде нужната увереност на Хофе. Тимът на Себастиан Хьонес пак излезе напред в 71-вата, когато Андрей Крамарич беше точен от дузпа.

Щутгарт обаче не се предаде и в добавеното време стигна до 3:3 след гол на Марк-Оливер Кемпф.