ЦСКА 1948 прегази първия си съперник за Купата (видео+галерия)

ЦСКА 1948 преодоля без проблем 1/16-финалите  в турнира за Купата на България след разгром с 6:0 над третодивизионния Дреновец. Ангел Бастунов се отчете с две попадения в 8-ата и 28-ата минута, а по едно добавиха Станислав Белчев (12 авт.), Васил Шопов (17), Андон Гущеров (45 д.) и Денислав Александров (88).

67 Дреновец - ЦСКА 1948
За този мач главният мениджър на гостите Красимир Балъков заложи на повече резервни и млади футболисти. Извън групата останаха Мартин Камбуров, Галин Иванов, Георги Русев, Ивайло Чочев, Серкан Юсеин и Климентов, а сред резервите бяха Венцислав Василев, Димитър Пиргов и Денислав Александров.
Срещата започна с натиск на червените, които бързо решиха нещата в своя полза. В 5-ата минута Шопов шутира опасно от границата на наказателното поле, но над вратата. Три минути по-късно Бастунов се възползва от центриране по земя и прати топката в мрежата на домакините.
В 12-ата минута ЦСКА 1948 поведе с 2:0 след автогол на Станислав Белчев при опит да изичсти топката.
Червените продължиха да доминират и в 15-ата минута Дани Младенов бе близо до трети гол, но Костадинов спаси. Само 120 секунди по-късно обаче гостите окончателно убиха малкото останала  интрига с трети гол. Негов автор стана Васил Шопов, който реализира с изстрел около точката на дузпата.
ЦСКА 1948 продължи с попаденията и в 28-ата минута, когато Бастунов овладя в наказателното поле, преодоля двама футболисти на Дреновец и пусна технично топката покрай вратаря за 4:0.
Първото полувреме завърши с нов гол във вратата на домакините. Топузов бе фаулиран в 45-ата минута и реферът отсъди дузпа, която Гущеров реализира за 5:0.
След почивката гостите намалиха темпото и се задоволиха с това да разиграват топката в дълги периоди без да допускат нещо по-опасно пред собствената си врата.
Все пак в заключителните секунди на срещата те стигнаха и до шесто попадение, дело на Денислав Александров, който се появи през втората част.

ДРЕНОВЕЦ - ЦСКА 1948 0:6