АЕК изхвърли Волфсбург след драматичен обрат (видео)

АЕК (Атина) постигна трудна, но сладка победа с 2:1 над Волфсбург в плейофа за влизане в групите на Лига Европа. По този начин гърците продължават напред в турнира, докато "Вълците" приключват доста по-рано, отколкото са се надявали.

През първото полувреме мачът въобще не вървеше според плана на домакините. В 20-ата минута те получиха дузпа в своя полза, но Петрос Манталос пропусна от бялата точка.

След това в 45-ата минута гостите поведоха, след като Ваут Вегхорст подаде към Адмир Мехмеди в наказателното поле и той от движение реализира за 0:1.

АЕК обаче не се предаде и в 65-ата минута възстанови равенството със страхотен изстрел на Шимоеш от около 25 метра.

Домакините направиха и драматичен обрат в 4-ата минута на добавеното време. Тогава Ансарифард бе оставен да напредне между няколко играчи на съперника и с наглед лек удар по земя намери вратата за 2:1.

Така АЕК ще играе в групите на Лига Европа, а Волфсбург приключва участието си на този етап.