Рекорден за кръга брой фенове видяха първи домакински успех за Волфсбург от 8 месеца (видео)

След четири неуспешни опита тимът на Волфсбург най-накрая постигна победа през новия сезон в Бундеслигата - 2:1 срещу новака Арминия (Билефелд). Домакините бяха в серия само от равенства досега и бяха на крачка от поредно, но все пак удържаха първия си успех за първенство на свой терен от осем месеца насам.
Те дръпнаха с 2:0 в рамките на две минути след попадения на Ваут Вегхорст (19’) и Максимилиан Арнолд (20). Това ги успокои и те заиграха още по-уверено, но на два пъти гредите ги спряха за трети гол след удари на Ренато Щефен и Максен Лакроа.

Мачът отиваше към своя край, когато изведнъж интригата се върна. В 80-ата Свен Шиплок намали изоставането на Арминия, а малко след това гостите удариха и греда. До края защитата на Волфсбург все пак издържа и трите точки останаха на “Фолксваген Арена”.

Интересното е, че до днес “вълците” бяха вкарали само два гола в четири мача, а сега реализираха толкова в рамките на две минути.

Освен това този двубой беше най-посетеният от всички в кръга в Бундеслигата, след като регионалните здравни власти позволиха на стадиона да присъстват 4519 души. Публика имаше на още четири срещи, а на четири други нямаше или няма да има.