ПАОК се спаси в края срещу АЕК (видео)

ПАОК остана без загуба след петия кръг в гръцкото първенство. Тимът от Солун стигна до равенство 1:1 при визитата си на АЕК, а попадението за "черно-белите" вкара австриецът Томас Мург в 89-ата минута. По този начин ПАОК се заддържа на 4-ото място с 9 точки, а АЕК е 5-и с актив от 7 точки.

Началото на мача беше по-добро за домакините. В 23-ата минута Карим Ансарифрард се възползва от подаване на Муамер Танкович и откри резултата. Малко по-късно гол на Христос Цолис от ПАОК беше отменен заради нарушение. След почивката гостите изцяло доминираха и се добраха до изравнителното попадение в 89-ата минута.
Друг от грандовете - Панатинайкос, направи 2:2 при гостуването си на ОФИ. Бившият нападател на Манчестър Юнайтед Федерико Македа пропусна дузпа при 1:1 в 54-ата минута, но донесе точката на "детелините" в добавеното време.

Начело в класирането е Арис с 13 точки, пред Олимпиакос и Волос с по 10. Панатинайкос няма победа в 4-те си изиграни мача и е на незавидното 11-о място.