Англия надви Исландия след късна драма с дузпи (видео)

Отборът на Англия спечели с 1:0 при гостуването си на Исландия в среща от група на 2 дивизия „А“ на Лигата на нациите. Рахим Стърлинг реализира единствения гол в 89-ата минута, от дузпа. В добавеното време на срещата и исландците получиха дузпа, но я изпуснаха. В самото начало на мача наглед редовен гол на англичаните не беше зачетен.

Селекционерът на британците Гарет Саутгейт заложи на трио в атака, изградено от Рахим Стърлинг, Хари Кейн и Джейдън Санчо. Джо Гомес и Ерик Дайър заеха места в центъра на защитата. Домакините играят в 4-4-2 с Бьодвасон и Сигборсон. Футболистът на Левски Ейолфсон остана сред резервите.

Срещата в Рейкявик започна с топка в мрежата на домакините още в шестата минута. Главният съдия закъсня с решението си, отменяйки много спорно попадението заради засада. Стърлинг насочи ниско към далечната греда, където Кейн само чукна в мрежата. Флагът за засада беше високо, а такава нямаше, но нямаше и ВАР.

Англичаните продължиха да играят силно и Кайл Уокър шутира от малък ъгъл. Стърлинг и Санчо изостряха много играта на гостите в атака. В 12-ата минута Фил Фоудън получи чудесна топка в наказателното поле, но не успя да я уцели добре. В 34-ата Траустасон стреля от прекрасен пряк свободен, но го направи неточно. В 41-ата Киърън Трипиър центрира отляво към наказателното поле, където Уърд-Праус не успя да овладее.

След почивката темпото поспадна. Акциите на албионци не бяха толкова остри и това беше по вкуса на исландците. В 70-ата минута Кайл Уокър получи втори жълт картон за безсмислено грубо нарушение. Приспиваното темпо на двубоя не съответстваше с края на мача, който беше драматичен. В 89-ата минута англичаните получиха дузпа. Ингасон спря пътя на топката с ръка и получи втори жълт картон. Стърлинг хитро плъзна топката по земя в средата на вратата за 0:1.

При последвалата атака Джо Гомес фаулира съперник в наказателното поле и това означаване нова дузпа. Бярнасон обаче стреля неточно. Той изрита топката покрай сглобката на вратата и лиши своите от точка.