Левски се спаси в 90-ата минута срещу "тигрите", Паулиньо с грандиозен пропуск (видео+галерия)

Левски и Витоша (Бистрица) завършиха 1:1 в контролна среща, играна на помощното игрище на стадион "Георги Аспарухов". Венцислав Бонев откри резултата за гостите с хубав изстрел с десния крак в 16-ата минута. В самия край на мача новото попълнение на 26-кратните шампиони Борислав Цонев изравни от дузпа.
Наставникът на "сините" Георги Тодоров не можеше да разчита на цял куп играчи. Извън сметките му останаха ангажираните с националните гарнитури Николай Михайлов, Ивайло Найденов, Здравко Димитров, Илия Юруков и Станислав Иванов, контузените Симеон Славчев, Найджъл Робърта и Валери Божинов, както и Стайн Спиерингс, прибрал се за кратко в Нидерландия. Същевременно 90 минути на терена беше Цонев, който се завърна с гол. В проверката участваха още Клаудио Тавареш, Атанас Курдов и Алекс Петков, които карат проби в тима от "Герена".
Божинов аут за мача с "тигрите"
Капитанът на Левски Паулиньо шутира още в първата минута, но топката премина встрани от вратата на Валентин Галев. В десетата минута Деян Иванов от "сините" се размина с центриране отдясно, а малко след това Патрик-Габриел Галчев се оказа на стрелкова позиция, но юношата на домакините не намери мрежата. Така се стигна до 16-ата минута, когато капитанът на гостите Венцислав Бонев матира Николай Кръстев с десния крак. Бонев засече топката след ъглов удар - 1:0 за "тигрите".
55 Левски - Витоша (Бистрица)
В 26-ата минута Паулиньо направи уникален пропуск във вратарското поле. Бразилецът засече подаване на Насиру Мохамед, но за изненада на всички не намери целта. В 36-ата минута Боби Цонев стреля към Галев, но стражът на Витоша улови без проблеми. В последните секунди на първото полувреме Цонев отново застраши мрежата на "тигрите", но отново топката намери покой в ръцете на Галев.
В 65-ата минута Галчев центрира сполучливо, но Наско Курдов не успя да намери добре топката и вратарят на Витоша не беше затруднен. В 72-ата минута "сините" сътвориха отлична атака, завършена от Насиру с удар в гредата. 120 секунди по-късно Живко Атанасов порази мрежата с глава, след центриране на Патрик-Габриел Галчев, но главният съдия Ивайло Ненков видя нарушение на защитника и отмени гола.

В 90-ата минута Насиру Мохамед нахлу в пеналтерията на отбора на Асен Букарев, последва нарушение на Садула и дузпа за домакините. Боби Цонев изравни резултата от бялата точка и фиксира крайното 1:1.

Левски 1:1 Витоша (Бистрица)

0:1 Венцислав Бонев (16)
1:1 Борислав Цонев (90 - дузпа)