100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

Рен си тръгна с точка от гостуването на Лил

Отборът на Рен доминира като гост на Лил, но си тръгна само с точка от стадион "Пиер-Мороа" в двубоя от първия кръг на Лига 1. Срещата се изигра пред около 5000 зрители, които създадоха хубава атмосфера.

Воденият от треньора Жулиен Стефан тим на Рен започна по-добре, но в 35-ата минута получи тежък удар, след като защитникът Саша Бой получи червен картон. Пет минути по-късно Лил се възползва от численото си предимство и откри резултата.

Две минути преди края и Рейнилдо от състава на домакините бе изгонен и така двата тима останаха с по 10 души на терена. През втората част в игра за Рен се появи Едуардо Камавинга, което даде отражение.

Именно той се оказа в основата на изравнителния гол в 74-ата минута, когато след изпълнение на ъглов удар успя да насочи топката към Дамиен Да Силва, който възстанови равенството.