Набелязан от Реал Мадрид донесе първа победа на Рен (видео)

Рен победи гостуващия Монпелие с 2:1 в среща от втория кръг на футболното първенство на Франция и излезе начело във временното класиране. Домакините поведоха след автогол на Дамиан Льо Талек в 22-ата минута, а в 77-ата Едуардо Камавинга направи 2:0. Младокът изигра много силен мач и показа, че интересът към него от страна на Реал Мадрид не е случаен.

В първата минута на добавеното време Гаетан Лаборд реализира почетното попадение за гостите, но за повече нямаше време.
Двата отбора завършиха мача с по десет души на терена. В 43-ата минута Флоран Моле от Монпелие получи директен червен картон, а в 73-ата съдията изгони и Мартен Терие от Рен.

След победата Рен събра 4 точки и оглави класирането на Лига 1, а Монпелие е на 16-а позиция без спечелена точка и мач по-малко.