Ефективен Лил стигна до първа победа

Лил записа първа победа от новия сезон в Лига 1, след като спечели с 1:0 гостуването си на шестия в миналата кампания Реймс. Единственото попадение в мача бе дело на Бамба в 32-ата минута.

Началото на двубоя не бе лесно за момчетата на Кристоф Галтие, които трябваше да се справят с високата преса на домакините. Те обаче бързо се ориентираха и поеха инициативата. Положенията пред двете врати бяха рядкост.

Резултатът бе открит в 32-ата минута, когато Жонатан Бамба се разписа с единствения удар на Лил в очертанията на вратата за първото полувреме. Попадението промени случващото се на терена, а домакините се опитаха да отговарят бързо и стигнаха до няколко положение. Попадение на Туре бе отменено поради засада.

След почивката темпото отново падна. Чак три минути преди края Реймс стигна до реална голова ситуация, но удар с глава на влезлия като резерва Хорнби мина над вратата.

РЕЙМС - ЛИЛ 0:1