Младоци донесоха втора победа на ЦСКА М (видео)

ЦСКА (Москва) спечели и втория си мач от началото на сезона в Русия. След успеха като гост на новака Химки, "армейците" взеха три точки и в дебютното си домакинство. Точни за победата с 2:1 над Тамбов бяха Константин Кучаев и Игор Шкурин. Кучаев се разписа и срещу Химки, а за Шкурин това беше първи гол с екипа на тима от Москва.

Двубоят на "ВЕБ Арена" премина при тотално надмощие на ЦСКА, но победата не дойде лесно. В 20-ата минута Арнор Сигурдсон нацели гредата, а малко по-късно Кучаев стреля на сантиметри в аут. В средата на полувремето Алан Дзагоев получи контузия и трябваше да бъде заменен от Шкурин.
В 29-ата минута Сигурдсон подаде на Кучаев и офанзивният халф без никакво забавяне разстреля вратаря на Тамбов Сергей Рижиков. В самия край на полувремето обаче гостите успяха да изравнят с попадение на Александър карапетян, който засече с глава центриране на Павел Карасьов.

В началото на втората част пред Тамбов се откри възможност дори да излезе напред в резултата, но Игор Акинфеев отрази удара на Кирил Панченко. В 55-ата минута Георгий Шенников центрира, Шкурин нанесе удар с глава, а Рижиков спаси, но при добавката таранът на домакините не сбърка - 2:1.

През миналия сезон ЦСКА изпусна много точки от печеливша позиция и днес можеше да се случи същото. В добавеното време обаче "армейците" имаха голям късмет, след като оставеният непокрит Адесойе Ойеволе прати топката в аут.
ЦСКА събра 6 точки и поне временно оглави класирането, а Тамбов е единственият отбор без две загуби и остана на дъното в табицата.