Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Безмилостен Интер стигна до финала в Лига Европа след разгром над Шахтьор (видео)

Интер - Севиля е финалът в Лига Европа. Това стана факт, след като "нерадзурите" безмилостно разгромиха с 5:0 украинския Шахтьор Донецк във втория полуфинал в турнира, игран на стадион "Меркур Шпил Арена" в Дюселдорф и за първи път от 10 години насам имат шанс за евротрофей. Големият мач е в петък, а арената е стадионът в Кьолн.

Първият гол в мача отбеляза Лаутаро Мартинес в 19-ата минута. В 65-ата Данило Д'Амброзио с глава удвои аванса на "нерадзурите". В 74-ата минута Лаутаро Мартинес направи резултата класически. С два гола на белгийския исполин Ромелу Лукаку в края на мача Интер оформи разгрома над украинския тим, който в този мач беше бледо подобие на показаното срещу Базел в четвъртфиналите.
Късно снощи Севиля си осигури място в последния сблъсък, след като постигна пълен обрат срещу сочения предварително за фаворит Манчестър Юнайтед.
Властелинът на Лига Европа Севиля шокира Манчестър Юнайтед и е на финал (видео)
Треньорът на Интер Антонио Конте не изневери на очакванията и не направи никакви промени в стартовия състав от победата с 2:1 над Байер (Леверкузен) в 1/4-финалите.

Шахтьор Донецк си уреди среща с Интер след разгром над Базел (видео)
Двубоят очаквано започна с предимство на Интер, като футболистите на Шахтьор успяха да стигнат до наказателното поле на "нерадзурите" едва в осмата минута. Постепенно украинците изравниха владеенето на топката, но не стигаха до опасни ситуациии. Така се стигна до 19-ата минута, когато Интер откри резултата. Вратарят на Шахтьор Пятов вкара топката в игра, но тя попадна у Николо Барела, който напредна по фланга към аказателното поле и центрира.
Лаутаро Мартинес изпревари Кривцов и с глава откри. Това беше първи гол за аржентинеца през този сезон в евротурнирите. В 26-ата минута късметът спаси Шахтьор от второ попадение. Украинският тим отвърна с положение пред Ханданович, когато след атака на Додо по фланга топката попадна у Жуниор Мораеш, но Де Фрай успя да блокира удара му и топката излезе в ъглов удра.
В 34-ата минута Барела отправи удар от малък ъгъл в очертанията на вратата, но Пятов беше на мястото си и спаси. Последваха няколко минути, в които Шахтьор владееше повече топката, а кулминацията настъпи в 43-ата минута, когато Антонио отправи удар, който обаче не намери целта. В самия край на полувремето неразбирателство в нападение между Брозович и Лукаку осуети опасна атака на Интер и така резултатът се запази.
Интер започна силно и през втората част, като още в 48-ата минута се наложи Пятов да се намесва след изстрел на Мартинес. В 51-ата минута взаимодействие между Ашли Йънг и Ромелу Лукаку доведе до поредна опасност пред вратата на Шахтьор, но топката мина край вратата. В 62-ата минута се стигна до първото сериозно положение за Шахтьор, след като Жуниор Мораеш успя да отправи изстрел отблизо, но Ханданович спаси.
Така се стигна до 64-ата минута. Брозович центрира от ъглов удор, непокритият Д'Амброзио стреля с глава покрай Пятов и удвои аванса на "нерадзурите".
В 74-ата минута и малката останала интрига в мача свърши, след като Лаутаро Мартинес вкара за 3:0. Шахтьор отново сбърка при изнасянето на топката, тя попадна в Лукаку, който комбинира с Галярдини. Белгиецът подаде към Мартинес, който с удар с десния крак направи резултата класически. Шахтьор окончателно свали гарда след това попадение и така се стигна до нови два гола във вратата на Пятов, а техен автор стана Ромелу Лукаку, който вече се разписва в десет поредни мача в Лига Европа.
За Интер достигането до финал в турнира Лига Европа е първо, но "нерадзурите" имат преди това четири
в предшественика на надпреварата Купата на УЕФА - 1991, 1994, 1997 и 1998 година, като е спечелил три от тях.
Интер - Шахтьор Донецк 5:0
1:0 - Мартинес 19
2:0 - Д'Амброзио 65
3:0 - Мартинес 74
4:0 - Лукаку 78
5:0 - Лукаку 84
Интер: Ханданович, Годин, Де Фрай, Бастони, Д'Амброзио, Барела, Брозович, Галярдини, Йънг, Лукаку, Мартинес.
Шахтьор Донецк: Пятов, Додо, Кривцов, Хочолава, Матвиенко, Антонио, Степаненко, Марлос, Патрик, Тайсон, Мораеш.