Властелинът на Лига Европа Севиля шокира Манчестър Юнайтед и е на финал (видео)

Властелинът на Лига Европа Севиля ще играе на финала в тазгодишното издание на турнира, след като победи с 2:1 соченият за фаворит отбор на Манчестър Юнайтед. Така андалусийци ще се изправят в спора за трофея с победителя от мача между Интер и Шахтьор Донецк, а двубоят е в петък, 21 август.

Успехът на севилци дойде малко изненадващо. Резултатът беше открит в полза на "червените дяволи" от Бруно Фернадеш от дузпа в 8-ата минута. Равенството върна Сусо в 26-ата минута. През втората част Манчестър Юнайтед упражни сериозен натиск и пропусна няколко удобни положения. Така се стигна до 78-ата минута, когато отбраната на Юнайтед се пропука и Люк Де Йонг донесе победата на Севиля. Големият герой за андалусийци обаче бе вратарят Ясин Буну, който отрази 20 удара в очертанията на вратата си и отчая нападателите на Манчестър Юнайтед. "Червените дяволи" пък отпадат за трети път през сезона в полуфинал, след като това се случи вече в турнирите за ФА Къп и Купата на лигата в Англия.

Двубоят започна динамично, като футболистите на Севиля бяха по-активни в началните минути, но първата голова възможност беше пред вратата на андалусийците. Това се случи в седмата минута, когато след комбинация с Антони Марсиал Маркъс Рашфорд беше изведен добре в наказателното поле, но беше фаулиран грубо. Реферът Феликс Брих отсъди дузпи след консултация с ВАР, която беше реализирана от Бруно Фернандеш. В ответната атака Сусо се опита да затрудни Давид Де Хеа, но без успех.
В 13-ата минута Манчестър Юнайтед можеше да стигне до второ попадение, но ударът на Фред не намери целта. Севилци хвърлиха сили да върнат гола, като упражниха сериозен натиск, а играчите на Манчестър Юнайтед трудно изнасях топката в предни позиции. Така се стигна до 26-ата минута, когато след продължителна атака Севиля успя да изравни чрез Сусо, който се разписа от близка дистанция.
В 34-ата минута "червените дяволи" можеха отново да поведат в резултата, но удар от движение на Марсиал от границата на наказателното поле мина над вратата.

В 39-ата минута Маркъс Рашфорд стреля директно от пряк свободен удар и намери очертанията на вратата, но Буну спаси. До края на полувремето Юнайтед създаде още две възможности за гол, но до ново попадение не се стигна и така всичко остана за решаване след почивката.
Второто полувреме започна с отлична възможност пред Манчестър Юнайтед. Бруно Фернандеш изведе Мейсън Грийнууд в наказателното поле, той стреля, но Буну успя да спре топката с крак. Последваха нови силни моменти пред вратата на Севиля. Фернандеш отправи удар след разбъркване, но топката рикошира и излезе. На два пъти пък с отлични изяви Буну спаси вратата на Севиля от попадение след изстрели на Марсиал и Грийнууд.
Постепенно Севиля успокои играта и изнесе топката по-далеч от наказателното си поле. Андалусийците успяха да създадат затруднения на Де Хеа, а в 73-ата минута имаха и претенции за дузпа за игра с ръка на Бруно Фернандеш след изпълнение на пряк свободен удар. Така се стигна до 78-ата минута, когато Севиля шокира "червените дяволи" с второ попадение. Хесус Навас центрира отдясно в наказателното поле, където Виктор Линдельоф остави непокрит Люк Де Йонг и опитният нападател отблизо вкара за 2:1.
До края Манчестър Юнайтед опита всичко, за да върне поне равенството и да вкара мача поне в продължения, но не успя и така Севиля е на финал в търсене на шести трофей в турнира.

СЕВИЛЯ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 2:1

0:1 - Фернандеш 8-дузпа