Зенит няма грешка, повали и ЦСКА (видео)

Шампионът Зенит остана единственият отбор с пълен актив след третия кръг в руското първенство. Две попадения на Сердар Азмун донесоха на питерци успех с 2:1 в дербито срещу ЦСКА (Москва). За "армейците" се разписа Никола Влашич.

И двата тима стартираха с по две победи и се надяваха да продължат успешния си ход в първенството. Старши треньорът на Зенит Сергей Семак се изправи срещу отбора, в който прекара най-силните си години като футболист. Ветеранът Юрий Жирков също има сериозно минало с екипа на "армейците".

Семак заложи в предни позиции на Артом Дзюба и Сердар Азмун, а зад тях действаше Малком. Наставникът на ЦСКА Витор Гончаренко пък гласува доверие от първата минута на новото аржентинско попълнение Адолфо Гаич, който имаше подкрепата от втора позиция на Константин Кучаев и Никола Влашич.
В 4-ата минута Дзюба отклони топката към Магомед Оздоев, но той се подхлъзна и не успя да излезе очи в очи срещу Игор Акинфеев. В 12-ата Азмун закъсня да засече удобно центриране от фланга, но натискът на Зенит даде резултат малко по-късно. Дзюба свали топката за Азмун, а иранецът от въздуха я заби под гредата - 1:0.
В 26-ата минута Влашич показа високата си класа. Хърватският халф на ЦСКА стреля изненадващо извън наказателното поле и успя да изненада Михаил Кержаков. Само две минути по-късно отново Влашич шутира опасно, но този път Кержаков се намеси решително.
Мачът продължи да е много оспорван, а добрата новина за питерци беше, че Ловрен печелеше всяко единоборство с Гаич и не оставяше никакви шансове на нападателя на ЦСКА. В 42-ата минута Кучаев се отскубна и стреля силно, но топката срещна страничната мрежа.
И през второто полувреме мачът продължи да е много динамичен и с положения и пред двете врати. В 47-ата минута Акинфеев направи важно спасяване след удар на Малком. След това Георгий Шенников се оказа на грешното място и спря топката след шут на Влашич. В 63-ата минута отново Малком беше на стрелкова позиция, но Акинфеев и този път отрази изстрела на бразилеца.
В 69-ата минута Вячеслав Караваев проби и центрира за Азмун, който майсторски прати топката в мрежата. До края ЦСКА направи всичко по силите си да изравни, но Иван Обляков и Хьордур Магнусон пропуснаха добри ситуации пред вратата на Кержаков.
Въпреки поражението, московчани показаха, че през този сезон ще са много по-силен отбор, отколкото през предишната кампания. Зенит обаче продължава да е с класа над съперниците си в Русия.
В следващия кръг Зенит ще е домакин на Тамбов, а ЦСКА ще посрещне Рубин.