Царете на равенствата спряха възхода на Спартак М (видео)

Спартак (Москва) не успя да победи Уфа и мачът помежду им от 24-ия кръг на РПЛ завърши 0:0. При успех домакините щяха да се изравнят по точки с ЦСКА (Москва) преди дербито между "армейците" и Динамо (Москва). Уфа обаче не се огъна на "Откритие Арена" и записа 10-о равенство през сезона. Тимът на Вадим Евсеев заема 7-а позиция в таблицата, но има минимални шансове да вземе квота за Лига Европа.

Преди двубоя полицията задържа двама от най-популярните ултраси на Спартак. Подобна акция имаше и при гостуването на "червено-белите" в Тула преди няколко дни, когато органите на реда задържаха двайсетина фена на Спартак за хулуганство.
Домакините доминираха в началните минути и Джордан Ларсон отправи опасен удар, отразен от Александър Беленов. Шведът пропусна и най-чистото положение до почивката, след като овладя дълъг пас, преодоля Беленов, но прати топката в аут.

През второто полувреме и Уфа имаше своите шансове, но Александър Максименко се намеси впечатляващо след изстрели на Артьом Голубьов и Даниил Фомин. В края на редовното време резервата Александър Соболев съумя да насочи топката в мрежата на Уфа, но ситуацията беше преразгледана с помощта на ВАР и попадението беше отменено заради засада.

Малко по-късно отново Соболев можеше да се превърне в герой за Спартак, но Беленов "закова" топката на голлинията. И в тази ситуация ВАР помогна на гостите.
Равенството остави московския гранд на 6-о място в класирането, само на точка пред Уфа. В следващия кръг отборът на Доменико Тедеско излиза срещу ЦСКА в пряк дуел за местата, даващи право на участие в Лига Европа.