Два гола в добавеното време не стигнаха на отбора на Георги Костадинов

Българският национал Георги Костадинов игра пълни 90 минути за Арсенал (Тула) при поражението с 2:3 от Спартак (Москва) при подновяването на руското първенство. Халфът вложи отново много сили на терена и остана цял мач въпреки петте замени, които треньорът Игор Черевченко извърши.

Спартаковци използваха максимално своите възможности и направиха показно с контраатаките си. Те поведоха с 3:0 до 79-ата минута, като малко преди третото попадение Георги Костадинов изчисти топката от голлинията, за да спаси вратата си, но след това Есекиел Понсе за трети път прониза вратаря Егор Шамов. Иначе Александър Соболев минута преди края на първата част даде преднина на гостите, а националът Николай Расказов в 66-ата удвои.

В последните минути домакините от Тула най-после се разиграха, но беше прекалено късно и стигнаха само до две попадения. 4 минути след началото на добавеното време Евгений Луценко намали след подаване на Лацек Банда. В 98-ата минута съдията даде дузпа, след като при изпълнение от свободен удар видя нарушение от страна на Ещенко против Григалава. Даниил Лесовой изпълни, а вратарят Максименко спаси и при първата добавка пропусналият Даниил вкара за 2:3, но това беше всичко.
До края на руското първенство остават 7 кръга.