Янтра (Габрово) направи равен с дубъла на Лудогорец

Янтра взе юноша на Левски

Отборът на ОФК Янтра (Габрово) записа равенство срещу ПФК Лудогорец 2 (Разград) във втората си проверка от лятната подготовка. Двубоят се игра пред повече от 400 зрители на стадион "Христо Ботев" в Габрово и завърши при резултат 1:1.Капитанът на Янтра Пламен Кожухаров даде аванс на отбора си още преди да е изтекла първата минута. Голът падна след чудесно проведена контраатака. Владислав Мисяк открадна топката в центъра на терена и изведе Искрен Писаров отдясно, той центрира добре и Кожухаров с плонж засече за 1:0.

Гостите отправиха няколко опасни удара, но вратарите Иван Гошев и Христо Христов успяха да ги отразят. След почивката Христо Цонев направи невероятен пропуск на метър-два пред голлинията, а Атанас Стоименов принуди вратаря на Лудогорец да се разтегне след нелош удар с глава. Момчетата на треньора Тодор Живондов обаче стояха по-добре на терена и осем минути преди края на срещата успяха да възстановят равенството. Попадението падна след добро триходово взаимодействие между Илкер Будинов, Станислав Вълчев и Георги Чукалов.

Следващата проверка на Янтра е в събота, 27 юни, отново на стадион "Христо Ботев" срещу състава на Локомотив (Горна Оряховица).