Македония смачка Дания за едно полувреме (видео)

Националният отбор на Македония изигра един от най-силните мачове в историята си и разгроми Дания с 3:0. Макар срещата да имаше приятелски характер, възпитаниците на Чедомир Яневски демонстрираха много силен футбол и още до почивката нанизаха три безответни гола във вратата на Каспер Шмайхел. 5000 фенове на стадион "Филип Втори" в Скопие се насладиха на престижната победа срещу един съперника на България в калификациите за Мондиал 2014. Титуляр за домакините беше защитникът на Ботев (Пловдив) Бобан Грънчаров, а бившият халф на Левски Дарко тасевски влезе през втората част.

Още в 8-ата минута Горан Пандев се възползва от пас на Агим Ибраими и вкара 26-ия си гол в 69 мача за националния отбор. Не след дълго и самият Ибраими се разписа след фантастична солова акция. Така той се превърна в първия македонски национал с попадения в 4 поредни мача. В 24-ата минута Иван Тричковки центрира, а Николче Новески за трети път прати топката в мрежата на датчаните.

Скандинавците бяха шокирани и до почивката не създадоха нито едно голово положение. През второто полувреме те по-често владееха топката, но не можаха да променят резултата и дадоха много поводи за размисъл на селекционера Мортен Олсен.