Чехия с престижна победа срещу Турция (видео)

Чехия победи с 2:0 Турция в приятелски мач, игран в Маниса. Попадeнията за гостите отбелязаха Ладислав Крейчи и Давид Лафата още през първото полувреме. Чехите, които са съперник на България в квалификациите за Мондиал 2014, показаха много прагматична игра и надвиха турците за първи път от 10 години насам.

Силен мач изигра плеймейкърът на Чехия Томаш Росицки. Още в 3-ата минута пас на Владимир Дарида стигна до Крейчи и той откри резултата. В 28-ата друг футболист на Спарта (Прага) - Лафата, покачи на 2:0. През второто полувреме домакините се опитаха да стигнат поне до равенство, но пропуски на Арда Туран и Бурат Йълмаз ги лишиха дори от почетен гол.