Суонзи разпердушини Валенсия на "Местая" (видео)

Уелският Суонзи постигна впечатляваща победа с 3:0 над Валенсия като гост на "Местая" в дебюта си в груповата фаза на Лига Европа. Възпитаниците на Михаел Лаудруп се възползваха по възможно най-добрия начин от численото преимущество, което получиха още в началото на двубоя, когато бранителят на "прилепите" Адил Рами бе изгонен с директен червен картон, след като спря откъсващия се Вилфред Бони. Отстраняването на Рами дойде още в 9-ата минута и до края на срещата "лебедите" бяха пълен господар на събитията на терена.

Още в 14-ата минута Бони даде аванс на Суонзи, след като мощен негов удар с десния крак се отклони в защитник на домакините и влетя в мрежата на Валенсия. След почивката пък Мичу и феноменално изпълнение на Джонатан де Гузман подпечатаха победата на Суонзи.

Испанският национал Мичу направи 2:0 в 58-ата минута, след като завърши страхотна комбинация на своя отбор с диагонален удар от десетина метра покрай Гуаита. След попадението си той не се израдва бурно, след като местната публика го освирка. Само четири минути по-късно обаче 38-те хиляди по трибуните на "Местая" вече съвсем нямаше на какво да се надяват, след като Де Гузман с фантастично изпълнение на пряк свободен удар оформи крайното 0:3. Крилото изпълни фаул от над 25 метра, но така завъртя топката, че тя влетя в горния ляв ъгъл зад Гуаита без да му остави шансове да се намеси.

Валенсия - Суонзи 0:3
0:1 - Бони (14)
0:2 - Мичу (58)
0:3 - Де Гузман (62)

ВАЛЕНСИЯ: Гуаита, Адил Рами, Антонио Бараган, Жереми Матийо, Фегули (59-Пабон), Евер Банега, Хави Фуего, Андреас Гуардадо, Серхио Каналес (66-Бернат), Феде (14-Коща), Елдер Пощига
СУОНЗИ: Мишел Ворм, Жорди Амат,  Хосе Морено - Чико, Дуайт Тиендали, Анхел Ранхел (55-Дейвис), Мичу (76-Джонджо Шелви), Нейтън Дайър (65-Ламах), Джонатан де Гузман, Каняс, Алехандро Посуело, Вилфред Бони