Вердер унизен у дома, бивш играч от Премиър лийг с кошмарен фаул (видео)

Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) разби като гост Вердер (Бремен) с 3:0 в пореден мач от 5-ия кръг на Бундеслигата. В герой за франкфуртци се превърна Вацлав Кадлец, който отбеляза две от попаденията, а бранителят на домакините Себастиан Прьодл си заби автогол. В 26-ата минута, при 0:1, главният съдия Феликс Брих показа директен червен картон на нападателя на бременци Франко ди Санто, който влезе брутално в лицето на бранителя Бастиан Очипка. Освен това домакините пропуснаха и дузпа при 0:2.

По-напористият отбор бе този на гостите и те излязоха напред в резултата след 14 минути игра. Таранът Кадлец получи много хубав пас от Очипка и от малък ъгъл пусна покрай Себастиан Мийлитц за 1:0.

В 26-ата минута зрителите на "Везер-щадион" станаха свидетели на кошмарна гледка. Нападателят на "бременските музиканти" Франко ди Санто получи директен червен картон, след като намери в лицето Очипка. Главният съдия Феликс Брих не се поколеба и показа съблекалните на бившия играч на Уигън.

В 34-ата минута Кадлец отбеляза втория си гол в срещата, след като получи удобно топката от Такаши Инуи и беше точен с глава.

В 58-ата минута "вълците" можеха да върнат едно попадение чрез Аарън Хънт. Атакуващият футболист бе съборен и бе отсъдена дузпа, която самият той изпълни, но Кевин Трап отрази наказателния удар.

Тринадесет минути преди края кошмарът на Вердер бе пълен, след като Прьодл си отбеляза автогол за 0:3.

Победата изкачи Айнтрахт на 12-а позиция с 6 точки. Точно толкова има и Вердер, който е с едно място зад франкфуртци, но головата разлика на "бременските музиканти" е по-лоша.