Това вече наистина не е Лион

Закъсалият Лион записа четвърта поредна загуба в рамките на десетина дни, след като отстъпи с 1:2 при гостуването си на слабака Евиан в първи мач от 4-ия кръг на френската Лига 1. Кевин Бериго (8,33) наказа "хлапетата" с два гола през първото полувреме, а Жордан Фери (49) успя единствено да намали след почивката.

Преди седмица тимът на Реми Гард загуби вкъщи с 0:1 от Реймс, а покрай тези срещи на два пъти падна от Реал Сосиедад в плейофа за влизане в групите на Шампионската лига.

Лион понесе още един удар, след като звездата Йоан Гуркюф се контузи и не успя да изкара дори първото полувреме срещу Евиан. Очаква се лекарският щаб да обяви до колко сериозна е травмата на играча.

С тази загуба тимът, който в момента е трети, може да се свлече надолу в класирането на Лига 1. За Евиан пък това е първа победа през новия сезон. "Розовите" от границата с Швейцария се превръщат в неудобен за лионци съперник, след като през миналия сезон измъкнаха две равенства в мачовете за първенство помежду.