Лион се удави в дъжда

Отборът на Лион записа първа загуба в шампионата на Лига 1 след две победи в началото на новото първенство на Франция. "Хлапетата" бяха надиграни с 0:1 от Реймс като домакин в мач от третия кръг. Единственото попадение бе дело на Одаир Фортес в 76-ата минута. Националът на Кабо Верде се опита да центрира към наказателното поле, но топката се отклони в крака на Милан Бишевац и влезе във вратата.

Малко преди това пък Лион бе пропуснал дузпа, отсъдена за фаул срещу Жордан Фери. Клемен Грение обаче стреля над вратата. Срещата се игра под проливния дъжд на "Стад Жерлан", заради който второто полувреме запозна с 25 минути закъснение.

Така Лион пропусна да се изравни с Олимпик Марсилия на върха на класирането с пълен актив след три кръга и остава с шест точки. Реймс пък записа втори успех и вече също има шест точки.