Реал Сосиедад повали Лион с феноменални голове (видео)

Реал Сосиедад е на път да се класира за групите на Шампионската лига след 10-годишна пауза. Баските сразиха Лион с 2:0 като гост в първи мач от плейофната фаза на турнира и могат да са спокойни преди реванша на "Аноета". И двата гола за тима на Хагоба Арасате бяха истинска наслада за окото. Антоан Гризман откри в 17-ата минута със странична ножица, а малко след почивката далечен шут на Харис Сеферович за втори път направи безпомощен вратаря на французите Антони Лопеш.

Публиката на "Стад Жерлан" очакваше много по-добра игра от своите любимци, които започнаха сезона във Франция с две убедителни победи. Лион започна плахо и още в 12-ата минута гостите можеха да поведат, но удар на Карлос Вела се отби от гредата. 5 минути по-късно мексиканецът центрира и Антоан Гризман вкара великолепен гол с акробатично изпълнение срещу любимия отбор от детството си.

Лион създаде няколко добри ситуации за гол преди почивката, но ги пропусна, а в началото на втората част понесе нов тежък удар. Новото попълнение на Реал Сосиедад Сеферович изстреля истински снаряд и топката влетя във вратата на Лопеш. Последваха два пропуска на Максим Гоналон. След удар на халфа в 66-ата минута и гредата помогна на стража на гостите Клаудио Браво.

Четвърт час преди края защитникът на Лион Милан Бишевац беше изгонен за втори жълт картон и това окончателно пречупи домакините.

Ако задържи преднината си след реванша в Сан Себастиан, Реал Сосиедад не само ще влезе в групите на Шампионската лига, но ще си отмъсти на Лион, който елиминира баските на 1/16-финалите при последното им участие в турнира през сезон 2003/04.

Лион - Реал Сосиедад 0:2
0:1 Гризман (17)
0:2 Сеферович (50)