Жрински (Мостар) надви Санта Колома и се приближи до среща с Ботев

Босненският футболен клуб Жрински (Мостар) се нуждаеше от обрат през второто полувреме, но успя да се наложи с 3:1 над андорския Унио Еспортива Санта Колома като гост. Благодарение на този успех, Жрински е почти сигурен участник във втория квалификационен кръг на Лига Европа, където най-вероятно ще срещне българския Ботев (Пловдив).

Виктор Бернат даде изненадващо аванс на домакините от Андора в добавеното време на първата част, но босненците успяха да обърнат изцяло резултата в своя полза само в разстояние на три минути между 63-та и 66-та, когато точни бяха Иван Църнов и Небойша Попович. Последното попадение, с което беше оформено и крайното 3:1, вкара Велибор Джурич 13 минути преди края.

Ботев (Пловдив) пък днес се наложи с 1:0 над Астана като гост, след като точен в 44-та минута на мача беше Томаш Иршак.