Ботев се завърна с гръм и трясък в Европа - чех бележи фамозен гол

Ботев (Пловдив) се завърна с гръм и трясък в Европа, след като надигра с 1:0 като гост казахстанския Астана в първи мач от първия предварителен кръг на ЛЕ. Попадението за канарчетата отбеляза чехът Томаш Иршак в 44-та минута, който с невероятен фалцов удар от 20 метра заби топката в горния десен ъгъл на домакинската врата.

Най-чистото положение за домакините също бе изстрел от дистанция, дело на резервата Кояшевич в 60-та минута, но за късмет на българския тим той се отби в лявата греда.

Иначе двата отбора си разделиха по едно полувреме. През първата част казахстанците владееха инициативата и създадоха повечето положения, но след почивката футболистите на Станимир Стоилов заиграха далеч по-добре от своя съперник и при малко повече концентрация можеха да отбележат и второ попадение.

В 10-та минута Астана бе близо до гол след центриране на Консбаев отдясно, но Стаховяк излезе добре и изби топката от главата на Димитренко, който със сигурност щеше да отбележи.

Шест минути по-късно шут на Галчев бе блокиран. В 20-та минута Вандер стреля, но в аут.

След половин час игра Стаховяк направи поредна блестяща намеса след шут на Фокси. В същата минута Ботев, който в този мач избра да играе с виненочервени екипи, отговори с добра атака, но Анисе не успя да преодолее стража на домакините Ерик.

В 37-та минута Конисбаев имаше добра възможност да открие резултата, но вратарят на Ботев отново спаси. Само 180 секунди по-късно Фокси центрира от корнер, топката достигна до Игуманович, но Стаховяк спаси опасния изстрел на казахстанския футболист.

В 41-та минута Виера не улучи вратата, а секунди по-късно същото стори и Фокси.

Така се стигна до 44-та минута, в която Иршак размени бързи подавания с Анисе и след великолепен изстрел вкара единствения гол в тази среща.

След почивката Ботев не се прибра в своята половина, а напротив - опита да натисне домакините и да ги пречупи с втори гол. В 52-та минута Вандер стреля от 30 метра, но Ерик спаси. Три минути по-късно Анисе получи добър пас от Вандер в наказателното поле на домакините, но от чиста позиция стреля нескопосано и пропиля отлична възможност за второ попадение.

В 60-та минута Астана осъществи бърза атака по дясното крило, която завърши с пас към резервата Кояшевич, който стреля опасно от 20 метра, но за късмет на пловдивчани топката се отби в лявата греда.

В 72-та минута Нурдаулетов стреля опасно с глава, но над напречната греда.

От тук до края на срещата домакините имаха предимство при владеенето на топката, но така и не затрудняваха сериозно канарчетата, които с майсторство и хладнокръвие успяха да задържат минималната си преднина.

Реваншът между двата тима е след седмица и ще се играе в Бургас.

АСТАНА - БОТЕВ ПД 0:1