Мъри пусна Домовчийски да играе за друг отбор

Втородивизионният Раковски 2011, който е сателит на Ботев (Пловдив), завърши 1:1 с Берое в контролна среща. За домакините играха петима играчи, които са част от първия тим на жълто-черните, но по решение на Станимир Стоилов днес играха за Раковски 2011. Като титуляри започнаха новите попълнения Валери Домовчийски, Елведин Джинджич и Божидар Васев, както и юношите на клуба Радослав Терзиев и Лазар Марин. Мачът се игра при проливен дъжд и беше последен за беройци преди финала за Суперкупата на България в сряда срещу шампиона Лудогорец. Треньорите на Ботев Станимир Стоилов и Цанко Цветанов пък изгледаха срещата.

Първото полувреме беше равностойно, а 10 минути след началото на второто старозагорци откриха резултата. Амир Саюд откри резултата с диагонален удар. След гола играчите на Раковски наложиха надмощие, като в две ситуации бяха замесени Домовчийски и Джинджич, но те се разминаха с изравняване. Християн Казаков обаче изравни в 79-ата минута с далечен изстрел, при който и вратарят Благой Макенджиев не подходи правилно към топката. Малко преди това раковчани се разминаха пак с гол, като този път Стефанов тресна гредата.

Снимка: beroe.bg