Григор отпадна от "Уимбълдън" след петсетова драма пред погледа на Шарапова (видео + галерия)

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров не успя да преодолее втория кръг на "Уимбълдън". Поставеният под №29 в схемата българин напусна турнира след драматична загуба с 6:3, 6:7 (4), 6:3, 4:6, 9:11 от 55-ия в световната ранглиста словенец Грега Жемля. Двубоят бе прекъснат вчера при 9:8 гейма в полза на Жемля в петия сет. Днес двамата подновиха игра, но при 30:40 в първото подаване на Григор след доиграването и мачбол за словенеца срещата отново бе прекъсната за кратко. След това Григор успя да изравни драматично за 9:9, но допусна пробив в 20-ия гейм и участието му приключи. Димитров спаси общо 5 мачбола - 2 вчера и 3 днес, но при шестия капитулира и не успя да стигне до двубой с аржентинеца Хуан Мартин Дел Потро.

Приятелката на Григор - руската тенис звезда Мария Шарапова, също както и вчера, подкрепяше на живо нашето момче, но не успя да му донесе късмет.

Първото подновяване на играта днес започна лошо за Григор - с 0:30 при негов сервис. Третият мачбол за Жемля дойде, след като при 30:30 Григор отново се подхлъзна лошо, както и вчера, когато контузи глезена си. Организаторите решиха да прекъснат мача за кратко, а след повторното подновяване на играта 22-годишният хасковлията успя с много трудности и три спасени мачбола да вземе подаването си и да изравни за 9:9. Веднага след това българинът имаше златен шанс да реализира пробив при 30:40 в подаването на Жемля, но словенецът се измъкна с помощта на хубави сервиси. При 9:10 Григор отново сервираше за оставане в мача, но както и в предишното му подаване, допусна изоставане от 0:30. Димитров спечели следващите две точки, но се стигна до 30:40 и шести мачбол за словонеца. При следващото разиграване Григор излезе на мрежата, но съперникът му реализира уинър с минаващ удар и сложи точка на продължилия 2 дни и 4 часа и 4 минути спор.

Григор направи 22 аса, а Жемля - 19. Българинът записа 60 уинъра - с 6 повече от словенеца, а броят на непредизвиканите грешки, допуснати от двамата бе почти равен - 34 за Димитров и 35 за съперника му. Димитров обаче реализира едва 2 от общо 18 възможности за пробив и това се оказа фатално за него.

ЗА РАЗВИТИЕТО НА МАЧА ВЧЕРА МОЖЕТЕ ДА ПРОЧЕТЕТЕ ТУК!

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ ДНЕШНОТО ДОИГРАВАНЕ ВИЖТЕ ТУК!