Квитова не даде шанс на Макарова в доиграването

Шампионката от 2011 година Петра Квитова се класира за 1/8-финалите на "Уимбълдън". Поставената под №8 в схемата чехкиня бе безкомпромисна в доиграването на мача си от третия кръг с рускинята Екатерина Макарова днес. Двубоят между двете тенисистки започна вчера, но бе прекъснат поради липса на достатъчно светлина на корта при 1:1 сета и 2:1 гейма в полза на поставената под №25 Макарова в решаващата трета част. В днешното доиграване рускинята имаше и удобството да сервира първа, но Квитова не й остави никакви шансове, като й даде само гейм и в крайна сметка спечели с 6:3, 2:6, 6:3. На 1/8-финалите чехкинята ще играе с испанката Карла Суарес Наваро, която е 19-а в схемата.

Изиграха се и няколко мача при мъжете от шестия ден на "Уимбълдън". Може би най-изненадващият резултат е категоричната трисетова победа на 130-ия в света Лукаш Кубот срещу поставения под №25 в схемата Беноа Пер. Полякът разгроми французина с 6:1, 6:3, 6:4 и на 1/8-финалите ще срещне сънародника на Пер - Адриан Манарино.

Друг любопитен резултат е победата на заемащия 80-а позиция в ранглистата на ATP Кени Де Шеепер (Франция) срещу поставения под №22 Хуан Монако (Аржентина). Френският тенисист надигра съперника си с 6:4, 7:6 (8), 6:4 и за място на 1/4-финалите ще спори с испанеца Фернандо Вердаско. Левичарят от Мадрид се поздрави с доста лесна победа срещу латвиеца Ернестс Гулбис с 6:2, 6:4, 6:4. Известен е и съперникът на световния №2 Анди Мъри на 1/8-финалите. Това е №20 в схемата Михаил Южни (Русия), кото отнесе сърбина Виктор Троицки с 6:3, 6:4, 7:5.

В най-оспорвания двубой от началото на деня пък №23 в схемата Андреас Сепи (Италия) надделя над поставения под номер 12 Кей Нишикори (Япония) с 3:6, 6:2, 6:7 (4), 6:1, 6:4. Сепи ще играе в следващата фаза с аржентинеца Хуан Мартин Дел Потро или словенеца Грега Жемля, който в предишния кръг елиминира нашия представител Григор Димитров.