Кербер отпадна от "Уимбълдън"

Ангелик Кербер отпадна изненадващо във втория кръг на "Уимбълдън". Поставената под номер 7 представителка на Германия загуби от Кая Канепи с 6:3, 6:7 (8), 3:6. Естонката поведе с 3:0 в първия сет, но след това Кербер спечели шест последователни гейма и направи обрат до 6:3. Втората част се разви доста по-равностойно, но Канепи успя да спечели тайбрека с 8:6, изравнявайки резултата. В третия сет Кая Канепи постигна два пробива и поведе с 5:1,което се оказа решаващо за крайния изход в срещата. През 2012 година Ангелик Кербер достигна до полуфиналите на Откритото първенство на Великобритания.

В третия кръг Канепи ще се изправи срещу американката Алисън Риске, победила полякинята Урсула Радванска с 4:6, 6:3, 6:4.

В третия кръг продължава и представителката на домакините Лора Робсън, която по-рано днес надигра Мариана Дуке от Колумбия в два сета - 6:4, 6:1.

Междувременно, място в четвърти кръг си осигури и белгийката Кирстен Флипкенс, която срази с 6:4, 6:2 сръбкинята Весна Долонц.