Очаквайте от 14:00 часа: Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград

"Палачът" на Григор: Не беше много приятно да слушам виковете на Шарапова

Първата ни ракета при мъжете Григор Димитров приключи участието си на "Уимбълдън" във втория кръг след драматична петсетова загуба от словенеца Грега Жемля.
22-годишният хасковлия се радваше на подкрепата на гаджето си Мария Шарапова, но в крайна сметка отстъпи с 9:11 в петия сет на мача, който започна в четвъртък, но заради дъжда в Лондон трябваше да се доиграе в петък. След края на срещата Жемля коментира присъствието на Шарапова на трибуните и начина, по който тя е подкрепяла най-силния ни тенисист.
"На няколко чувах как Мария крещи зад гърба ми, което не беше много приятно. Все пак, това беше след края на точките, а не по време на разиграванията", сподели, цитиран от "Ройтерс", 26-годишният словенец.
При 30:30 в подаването на Димитров и 9:8 в полза на Жемля, българинът се подхлъзна лошо и падна. Той загуби точката и това означаваше мачбол за словенеца. Григор обаче веднага се отправи към стола си за почивка с ясното намерение да не продължи да играе на хлъзгавия корт.
"Подхлъзнах се, паднах и ударих бедрото си. Казах на съдията, че няма да изпълня сервис. Трябваше да спрем и да изчакаме", коментира след мача Григор.
Заемащият 55-о място в световната ранглиста преди началото на турнира Жемля призна след края на двубоя, че не е останал очарован от реакцията на българина. "Попитах съдията: "Какво става? Досега играхме, условията не са се променили, защо спряхме?". Но не мога да го принудя (Димитров) да играе", заяви Жемля.
А дали подкрепата на Шарапова е увеличила напрежението върху Димитров? "Съвсем не", отсече българинът. "Това, че тя е до мен, ме кара да се чувствам още по-надъхан и щастлив", добави Григор.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ ДНЕШНОТО ДОИГРАВАНЕ ВИЖТЕ ТУК!