Федерер разгроми германец за 39 минути и е на 1/2-финал в Хале

Петкратният шампион Роджър Федерер (Швейцария) се класира за полуфиналите на турнира по тенис на трева в германския град Хале с награден фонд 779 665 евро. Поставеният под номер 1 Федерер разби участващия с "уайлд кард" представител на домакините Миша Зверев с 6:0, 6:0 само за 39 минути. 31-годишният швейцарец загуби само 8 разигравания при собственото си подаване и реализира шест пробива. Това е втори мач в кариерата на швейцареца, в който той не дава нито гейм на противника си. Предишният е от 2005 година в Шанхай, когато Роджър се справя с Гастон Гаудио.

Следващият съперник на Федерер ще бъде победителят от мача между Томи Хаас (Германия) и Гаел Монфис (Франция). Швейцарецът, който търси първа титла за сезона, загуби на финала на надпреварата в Хале през миналия сезон именно срещу Хаас.