Левски е мобилизиран за успех в дербито с ЦСКА-София

Южни се разправи с Гаске в Хале

Руснакът Михаил Южни се класира за финала на турнира по тенис на трева в германския град Хале с награден фонд 779665 евро. Южни победи поставения под номер 2 Ришар Гаске (Франция) с 6:3, 6:2 за 58 минути. Московчанинът, който е 29-и в световната ранглиста в момента, реализира ранен пробив, след което поведе с 3:0 и задържа аванса си до края на първия сет. Във втората част той започна още по-силно и дръпна с 4:0 гейма, което се оказа решаващо за успеха.

В спор за трофея Южни ще се изправи срещу водача в схемата и петкратен шампион в турнира Роджър Федерер (Швейцария). Федерер детронира по-рано днес третия в схемата представител на домакините Томи Хаас с 3:6, 6:3, 6:4 в повторения на миналогодишния финал.

Швейцарецът има 14 победи в 14 мача срещу Южни досега, като четири от тях са именно в Хале. През миналия сезон двамата се срещнаха на полуфиналите на надпреварата и швейцарецът спечели с 6:1, 6:4. Федерер и Южни търсят първа титла за сезона.