Хаас срещу Гулбис на 1/4-финалите в Хале

Защитаващият титлата си Томи Хаас се класира за 1/4-финалите на турнира на трева в Хале, след като отстрани Етнестс Гулбис със 7:6(5), 6:4. Поставеният под номер 3 в схемата германец се нуждаеше от час и 47 минути за успеха, като в целия мач той успя да реализира само един пробив от 17 възможности. Гулбис пък счупи ракетата си при загубата на първия сет и така и не стигна до брейкпойнт в двубоя. Следващият съперник на 35-годишния Хаас е французинът Гаел Монфис.

"Изиграх добрър мач срещу Гулбис, но ако бях загубил, нямаше да съм разочарован, тъй като сам щях да съм си виновен. Пропуснах изключително много възможности" , коментира германският тенисист.

Вторият поставен в схемата Ришар Гаске пък се справи с Юрген Мелцер с 6:3, 6:1, а Филип Колшрайбер елиминира Томбиас Камке с 6:4, 6:3 по пътя към 1/4-финалите в надпреварата.

Мачовете от 1/4-финалната фаза ще противопоставят още Роджър Федерер и Миша Зверев, Филип Колшрайбер и Михаил Южни, както и Флориан Майер и Ришар Гаске.