Реал Мадрид се развихри в края при противоречивото сбогуване с Моуриньо (видео)

Отборът на Реал Мадрид спечели с 4:2 срещата с Осасуна от последния кръг в Примера дивисион. Гонсало Игуаин даде преднина на домакините в 35-ата минута, а Майкъл Есиен удвои три минути след това. Гостите изравниха чрез Роберто Торес (52) и Алваро Сехудо (63), но Карим Бензема в 69-ата отново изведе мадридчани напред. Хосе Кайехон оформи крайния резултат в 87-ата минута. Тимът от Памплона обаче може да съжалява, тъй като направи куп пропуски в първия половин час. Мадридчани пък вдигнаха оборотите в края и успяха да приключат кампанията без нито едно домакинско поражение.

Мачът бе последен за наставника на "белите" Жозе Моуриньо след три сезона начело на тима. Противоречиви бяха реакциите на публиката на стадион "Сантиаго Бернабеу". Част от привържениците скандираха името на наставника и издигнаха плакати в негова чест, но други го освиркваха. След последния съдийски сигнал Моу се обърна към трибуните и благодари за подкрепата. По време на престоя си в Мадрид Специалния спечели по веднъж титлата, Купата на краля и Суперкупата на Испания, но три пъти се препъна на 1/2-финал в Шампионската лига и не можа да донесе мечтания десети трофей в клубната витрина.

Португалският специалист изненадващо заложи на четвъртия вратар Хесус, а като десен бек започна крилото Хосе Кайехон. Напред бе изнесен Гонсало Игуаин, а зад него играха Анхел ди Мария, Месут Йозил и Карим Бензема. Преди началото на двубоя оставеният извън групата Кристиано Роналдо получи наградата си за голмайстор №1 на тима за този шампионат. CR7 отбеляза 34 гола, а "белите" вкараха общо 103 попадения.

Гостите започнаха вихрено и можеха да поведат още в 23-ата секунда, но удар на Роберто Торес мина встрани от вратата. До 20-ата минута те имаха още две възможности да поведат, но първо удар с глава на Жосеба Йоренте в 14-ата минута бе отразен от стража на Реал, а след това Алваро Сехудо не бе точен. Чак в 25-ата минута домакините можеха да вкарат гол, но удар на Лука Модрич бе блокиран. Две минути по-късно отново Сехудо тества Хесус, но вратарят се справи. В 33-ата минута бе най-добрата възможност за Осасуна през първата част. Сехудо бе изведен очи в очи с Хесус, но би право в тялото му.

Опитните футболисти на Реал се възползваха от многото пропуски на гостите и поведоха в 35-ата минута. Есиен пусна пас в дълбочина, Ди Мария чукна леко и изведе Игуаин на стрелкова позиция. За аржентинския стрелец не бе проблем да преодолее Асиер Риесго и да открие резултата.

Само три минути след това Йозил центрира от корнер, Есиен се извиси в наказателното поле и с глава прати кълбото във вратата на съперника за 2:0.

Отборът на Осасуна започна по-силно и през втората част. Активната игра на памплонци даде резултат в 52-ата минута, когато Торес с плътен удар по диагонала най-накрая матира Хесус. В следващата атака Емилиано Арментерос можеше да изравни, но ударът му с глава премина над вратата. Кайехон, който през втората част зае традиционното си място по крилото, пропиля отлична възможност след светкавична контраатака на домакините.

Натискът на памплонци даде резултат в 63-ата минута, когато резервата Мануел Омву подаде с глава на Сехудо, който също с глава изравни.

След този гол играчите на Реал взеха нещата в свои ръце. В 69-ата минута Йозил намери отлично Бензема и френският нападател изведе тима си напред в резултата. Пет минути по-късно Модрич пропиля отлична възможност, а веднага след това нов гол на №9 в бяло не бе зачетен заради засада. Крайният резултат бе оформен от Кайехон в 87-ата минута, когато крилото бе изведен в стрелкова позиция от Бензема.

снимки: Getty Images/Guliver