Малага се съвзе от кошмара в Дортмунд с победа в последната минута

Феновете на Малага получиха малка утеха за злощастното отпадане на тима на четвъртфиналите в Шампионската лига. След като два гола на Борусия (Дортмунд) в добавеното време лишиха момчетата на Мануел Пелегрини от исторически полуфинал, днес съдбата бе на тяхна страна. С попадение на Жулио Баптища във втората минута на продължението Малага подчини Осасуна с 1:0 и се върнаха на петото място в класирането. Тимът от "Ла Росаледа" има 50 точки, колкото е активът и на Валенсия след равенството с Еспаньол (3:3). Осасуна е малко над зоната на изпадащите с 31 точки.

Преди почивката домакините доминираха, но повечето им атаки завършваха с центрирания, които не бяха проблем за снажните бранители на Осасуна. В 32-ата минута удар на Хавиер Савиола срещна гредата. В края на полувремето две грешки на централния защитник Уелигтон дадоха възможност на гостите от Памплона да поведат, но в първия случай Вилфредо Кабайеро спаси, а след това ударът на Емилиано Арментерос излезе в аут.

С напредването на минутите умората във футболистите на Малага се усещаше все повече, но те намериха сили и воля да стигнат до победата. В 92-ата минута Жулио Баптища се озова сам около границата на наказателното поле и с мощен удар опъна мрежата. Това бе втори гол за Звяра този сезон, след като контузии му попречиха да участва в голяма част от мачовете.