Лудогорец разгроми Хебър и на реванша - на живо с отзивите от Пазарджик след 0:5

Засада, засада, засада в Дортмунд (видео)

Щурият мач между Борусия (Дортмунд) и Малага снощи беше решен от съдийски грешки. Шотландският арбитър Крейг Томпсън зачете две попадения от засада, като това в 92-рата минута беше от явно нередовна ситуация. В 82-рата минута Елизеу отбеляза за испанците след положение за засада - 1:2. Жулио Баптища насочи топката към вратата, но португалецът реши да добута топката в мрежата, като в момента на паса беше пред топката. Спорно е дали кълбото щеше да влезе само в мрежата.

Засадата на Елизеу беше тънка, но я имаше. В 91-вата минута германският тим изравни след лош отскок на Мартин Демикелис и насочване на Марко Ройс. Минута по-късно "Сигнал Идуна Парк" ликуваше, радвайки се на невиждан обрат. При попадението за 3:2 обаче цели четирима футболисти на "жълто-черните" са в засада.

Съдията не спря играта след центрирането, а Фелипе Сантана отбеляза от голлинията от нова засада. Юлиан Шийбер чукна топката, в този момент централният бранител на Борусия беше пред вратаря Вилфредо Кабайеро, като беше "покрит" само от един противник, който стоеше на голлинията.

Снимка: Getty Images/Guliver