Никога не отписвайте германците - Борусия мечтае след драма (видео+галерия)

Позабравената футболна максима "Никога не отписвайте германците" ни припомни тази вечер тимът на Борусия (Дортмунд). Германският тим стигна до феноменален обрат от 1:2 срещу Малага в редовните 90 минути до 3:2 за 69 секунди добавеното време на 1/4-финала реванш от Шампионската лига. Така след 0:0 в първия мач, тимът от Дортмунд продължава напред и ще играе в полуфиналите на най-комерсиалния футболен турнир.

В герой за Борусия се превърна Фелипе Сантана, който отбеляза победното попадение във втората минута на даденото от рефера продължение, а само около минута преди това Ройс беше върнал равенството.

Двубоят на  "Сигнал Идуна Парк" започна при невероятна атмосфера, създадена от над 68 000 зрители. Мачът тръгна равностойно, но постепенно футболистите на Борусия взеха инциативата.

Първата добра възможност за гол дойде в 16-ата минута, когато Роберт Левандовски се опита да изненада с хубав изстрел вратаря на Малага Уили, но топката прелетя над вратата.

В 24-ата минута отново Левандовски застраши вратата на Малага, но беше умело обезвреден от опитния защитник Мартин Демикелис, който осуети пробива му в наказателното поле.

Противно на очакванията Малага откри в следващата минута. Със страхотен шут от границата на наказателното поле Хоакин изненада стража на домакините Вайденфелер.

След попадението германците се активизираха, но продължителното владеене на топката не им донесе бърз резултат. Гостите от Малага се бранят добре и не позволяват на играчите на Борусия да организират опасни атаки.

Логичното се случи в 39-ата минута. Роберт Левандовски получи великолепен пас с пета от Ройс в наказателното поле и изравни - 1:1.

Положението на Борусия можеше да се влоши много в последната минута на първото полувреме, когато Хоакин стреля отблизо с глава след центриране в наказателното поле, но вратарят Вайденфелер отрази удара.

Второто полувреме започна с нова възможност за Хоакин, който отново стреля отблизо с глава, но пак се размина с втори гол на сметката си. Тези пропуски могат да се окажат решаващи накрая.

Марио Гьотце "върна" равенството в пропуските пред вратата, след като не успя да стреля точно от воле след дълъг пас на Сантана в 52-ата минута.

След вихреното начало, играта стана по-предпазлива, зачестиха и малко по-грубите влизания.

В 69-ата минута Тулалан отправи свиреп шут, но Вайденфелер спаси. В 76-ата минута бърза атака на домакините за малко да завърши с гол във вратата на Малага. Пишчек напредна по десния фланг, отправи пас по земята, а връхлитащия Ройс засече топката, но ударът му намери тялото на вратаря Уили.

Стражът на Малага отново беше герой за своя тим в следващата минута, когато отрази удар на Гьотце, като протегна крак и опази мрежата си.

В 82-ата минута обаче Малага нанесе своя удар. След една бърза контраатака резервата Елизеу засече отправената към вратата топка от Жулио Баптиста и изведе тима си напред.

Само някакво чудо можеше да класира Борусия напред и то се случи след изтичането на редовните 90 минути.

Още в първата минута на добавеното време защитата на Малага се пропука пред мощните германски атаки.  При едно далечно центриране солидният до този момент Мартин Демикелис сбърка, а в суматохата най-съобразителен беше Ройс, който изравни.

В следващата атака Фелипе Сантана направи 3:2 след поредната суматоха пред вратата на Малага. При изравнителното попадение на Борусия останаха сериозни съмнения за игра в засада, но голът беше зачетени. Същото се отнася и за гола на Малага за 2:1, но фактът, който ще влезе във футболната история е, че Борусия продължава напред в турнира и да мечтае за повторение на триумфа си от 1997 година.