Марек на полуфинал за Купата на България след 3:0 над Нефтохимик 2010

Волейболният отбор на Марек Юнион Ивкони победи като гост Нефтохимик 2010 с 3:0 (25:15, 26:24, 25:23) в мач от 1/4-финалите за Купата на България, който се игра в бургаската зала "Младост".

Така шампионите на България и носители на трофея в турнира отстраниха бургазлии от надпреварата и продължават напред във финалната четворка, която ще е през март. Двойките в двата полуфинала за Купата на България пък ще бъдат определени след жребий следващата седмица.

Въпреки тригеймовата победа шампионите доста се озориха за постигането на крайния успех. Единствено в първата част дупничани доминираха изцяло и затвориха бързо гейма в своя полза, оставайки съперника на 15 точки. От там насетне домакините им дадоха истински отпор, като направиха срещата доста интересна. Във втората част бургазлии започнаха да диктуват играта, но за съжаление пропуснаха да вземат гейм и да завържат мача. При 24:23 за Марек Нефтохимик изравниха резултата - 24:24, но за повече сили нямаха и гостите спечелиха гейма след 26:24. В третата част бургазлии отново атакуваха съперника, като поведоха с 8:5 и 10:6, но отново не удържаха фронта. В решителните минути волейболистите на Марек показаха повече класа и затвориха гейма при 25:23, а с това и мача с 3:0.

Над всички за Марек бе Венелин Кадънков с 19 точки (1 ас и 58% ефективност в атака), а центърът Венцислав Трифонов добави 13 точки (7 блока!!!, 1 ас и 62% ефективност в атака) за победата. За домакините от Нефтохимик Георги Петров завърши с 16 точки.

НЕФТОХИМИК 2010: Евгени Григоров 1, Георги Петров 16, Мартин Пенев 10, Андрей Николов 4, Стоян Самунев 12, Стоян Златев 1 - Атанас Митрев-либеро (Нено Тосков, Красен Николов)
Старши-треньор: Даниел Пеев
МАРЕК: Гьорги Гьоргиев 6, Венелин Кадънков 19, Георги Елчинов 8, Станислав Величков 12, Венцислав Трифонов 13, Борислав Апостолов 5 - Мартин Божилов-либеро
Старши-треньор: Найден Найденов.

Статистика: Костадин Бирбочуков (скаутмен на Нефтохимик 2010)