Очаквайте в 13:00: Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Шалке 04 набира скорост

С красива игра Шалке 04 не даде шанс на Хановер 96 и го победи с 2:0 в последния мач от кръга в Бундеслигата. Джеферсън Фарфан (39') и Макс Майер (44') вкараха головете за четвъртата победа на тима в последните пет кръга, с което "кралскосините" дръпнаха на 4 точки пред Борусия (Мьонхенгладбах) в битката за четвъртото място, осигуряващо място в Шампионската лига. Хановер беше стартиртал пролетния полусезон с два последователни успеха, но днес просто не беше на нивото на съперника си.

Съставът на Йенс Келер доминираше още от първите минути за удоволствие на феновете на "Фелтинс Арена". Попаденията паднаха едва в края на тази част. В 39-ата минута левият защитник Сеад Коласинац направи впечатляващ пробив и поднесе топката на Фарфан на празна врата за 1:0. В 44-ата минута най-добрият на терена днес Майер завърши точно нова отлична атака на "04" за 2:0.

Това развитие на резултата изглежда сломи гостите, които през второто полувреме не съумяха да направят нищо запомнящо се.

Шалке продължава да преследва третия Борусия (Дортмунд), който е само на 2 точки. След седмица на отбора от Гелзенкирхен предстои ключово гостуване на втория Байер (Леверкузен).