Гладбах изпусна ценни точки (видео)

Тимът на Борусия (Мьонхенгладбах) пропусна да победи Хофенхайм у дома, след като поведе с два гола преднина, но допусна изравняване след почивката за крайното 2:2 на "Борусия Парк", което може да отдалечи тима на Лусиен Фавре от местата, даващи право на участие в Шампионската лига.

Домакините започнаха вихрено мача и дръпнаха набързо с два гола дело на Патрик Херман в 4-ата и Тони Янтшке в 18-ата минута. Те можеха да имат и още по-сериозна  преднина, но нападателите им пропуснаха да разстрелят за трети път вратаря Коен Кастеелс.

През второто полувреме обаче Роберто Фирмино намали изоставането на Хофе с удар отблизо, а в 82-ата минута Салихович от дузпа изравни резултата и донесе точката на гостите. В края на мача домакините натиснаха сериозно в търсене на победен гол, но нямаха късмета да се доберат до такъв и могат само да съжаляват за това, че не успяха да задържат аванса си от първото полувреме и в крайна сметка пропуснаха трите точки.