Шалке 04 разгроми клетия Хамбургер ШФ (видео)

Евробоецът Шалке 04 тръгна стилно през новата година с изразителна победа с 3:0 при гостуването си на Хамбургер ШФ в мач от 18-ия кръг на Бундеслигата. Завърналият се след контузия Клаас Ян Хунтелаар (34') откри преди почивката, а след паузата Джеферсън Фарфан (53') и Макс Майер (56') набързо убиха интригата. Поражението е четвърто поредно за домакините, които вече се свлякоха до 16-о място, което праща на бараж за оставане. Шалке пък измести Волфсбург от петата позиция и вече е само на две точки от Борусия (Мьонхенгладбах) и Борусия (Дортмунд), които се намират в зона "Шампионска лига".

Футболистите от Хамбург бяха затруднени и от факта, че още в първия около половин час трябваше да направят две принудителни смени заради контузии, като едната от тях беше на голмайстора им Пиер-Мишел Ласога. Това даде шанс на новото попълнение Ола Джон, който дойде като преотстъпен от Бенфика.

Гостите от Гелзенкирхен поведоха в 34-ата минута, когато Фарфан центрира и възстановеният Ян Хунтелаар майсторски насочи топката в мрежата на Ярослав Дробни. Резервният вратар на домакините, който смени травмирания Рене Адлер, носи вина за втория гол на Шалке. В 53-ата минута той тръгна да пресича изританата от Фелипе Сантана топка, но не успя да я уцели и Фарфан направи 2:0 на празна врата. Три минути след това "кралскосините" довършиха съперника си след поредното добро включване на Фарфан, който подаде към младия Майер и авансът на Шалке стана класически.

В оставащото време Хамбургер успя да стигне само до една греда на Милан Бадел в 80-ата минута.

След седмица на Шалке предстои много важно домакинство на прекия конкурент за място в Европа Волфсбург. "Шпортферайн" пък ще пътува до Хофенхайм.