Важен успех за Шалке 04 срещу пряк конкурент (видео)

Шалке 04 пребори Волфсбург с 2:1 в Гелзенкирхен в ключов мач от 19-ия кръг на Бундеслигата, с което поне временно се изкачи до четвърто място. Двубоят предложи доста драматични моменти и беше решен от попадение на Кевин-Принс Боатенг в 81-ата минута. За "кралскосините" не игра Юлиан Дракслер, който се възстановява от контузия. "Вълците" пък бяха без преминалия в Атлетико Мадрид Диего.

Домакините поведоха в 9-ата минута след случайно попадение на Фелипе Сантана. Центриране на Джеферсън Фарфан от корнер се удари в тялото на Боатенг, след което топката се отби в главата на бразилския защитник и се промъкна зад гърба на Диего Беналио. Гостите искаха нарушение за игра на Боатенг с ръка.

В 20-ата минута реферът Волфганг Щарк отмени изравнителен гол на Налдо заради фаул в нападение.

В началото на второто полувреме положението на Волфсбург стана още по-сложно, защото в 49-ата минута Даниел Калигиури получи директен червен картон за реплика по адрес на страничния арбитър.

Няколко минути след това Клаас Ян Хунтелаар пропусна да откаже съперника, след като излезе сам срещу Беналио, но шутира в аут.

"Вълците" обаче намериха сили и съумяха да изравнят. Получилият шанс вместо Диего Иван Перишич изработи попадение на Максимилиан Арнолд в 65-ата минута - 1:1. Голът беше заслужен, защото в тези минути момчетата на Дитер Хекинг играеха много силно.

След това обаче Шалке си върна инициативата и подложи съперника на натиск. В 70-ата минута Беналио парира пореден шут към неговата мрежа. Две минути след това Щарк не посмя да отсъди дузпа в полза на домакините, след като Фарфан претендираше за задържане от страна на Арнолд.

Все пак усилията на домакините дадоха резултат. Хитър пас на Роман Нойщедтер в 81-ата минута изведе Боатенг зад отбраната на Волфсбург и бившият футболист на Милан намери целта - 2:1.

"Вълците" вече рискуват да загубят мястото си в зона "Европа". Това ще стане факт, ако Херта (Белрин) спечели срещу Нюрнберг утре.