ЦСКА се разправи с УНСС с 3:0 за Купата на България (ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите на ЦСКА се класираха за 1/4-финалите на турнира за Купата на България, след като се наложиха като гости на втородивизионния УНСС с 3:0 (25:21, 25:20, 26:24) в мач, игран в зала "Икономист" в Студентски град в София.

По-голяма интрига имаше в последната част, когато домакините направиха преднина от 6 точки, но не успяха да я задържат и да спечелят поне гейм срещу именития си съперник. В края на тази трета част Светозар Димов от УНСС получи жълт картон за оспорване на съдийско решение, което доста ядоса състезателя. След края на мача той искаше да подаде контестация за преразглеждане на конкретната ситуация, но съдиите Мартин Янакиев и Илия Пенков бяха категорични, че няма право. Правилникът гласи, че ако някой иска да подаде контестация, то трябва да предупреди още по време на мача, а не след неговия край.