КВК Габрово даде гейм на Миньор за Купата

Волейболистите на КВК Габрово победиха като гости Миньор (Перник) с 3:1 (25:9, 21:25, 25:12, 25:13) в мач от 1/8-финалите на турнира за Купата на България при мъжете, игран в зала "Борис Гюдеров". Успехът за габровци бе очакван, а с него те отстраниха перничани от надпреварата и продължават на 1/4-финалите за Купата на България.

Над 300 зрители се събраха да подкрепят своите в битката с вицешампионите от Суперлигата на България. Първият гейм попари ентусиазма им, като станаха свидетели на бърза развръзка, а Миньор реализира едва 9 точки. Във втората част, обаче, имаше пълни емоции за запалянковците, които имаха радостта да аплодират играта на своите. Гостите буквално "заспаха", а домакините се възползваха от ситуацията, като се разиграха. Перничани засилиха сервиса си и записаха 7 точки от начален удар, като разбиха посрещането на гостите. Габровци не можаха да се отърсят от това положение като лежерно отстъпиха едни гейм на перничани след 25:21. От там насетне гостите от КВК се стабилизираха, като да края на мача имаха пълно превъзходство и постигнаха крайната победа след 25:12 и 25:13.