Пореден срамен мач за Хамбургер ШФ (видео)

Някогашният фактор в Бундеслигата Хамбургер ШФ записа пета поредна загуба, след като беше разгромен с 3:0 от Хофенхайм като гост в двубой от 19-ия кръг. По този начин бившият европейски шампион остава на трето място отзад напред и вече е с най-слабата защита в първенството. До днес точно Хофе беше допуснал най-много попадения - 42, но с тези три, които наниза в мрежата на "Шпортферайн", направи така, че отборът от Северна Германия да оглави незавидната класация с 44 гола. Освен всичко Хамбургер допуска по три попадения в последните си четири мача.

Интригата на стадиона в Хофенхайм беше убита още през първото полувреме. Домакините поведоха едва в 4-ата минута, когато Кевин Фоланд изведе Роберто Фирмино зад защитата и нападателят не сгреши - 1:0. При паса обаче имаше чиста засада, която съдиите не маркираха и така ощетиха гостите.

В 44-ата минута Хофе удвои аванса си. Сеад Салихович центрира отляво и централният защитник Никлас Зюле насочи топката в мрежата с глава - 2:0.

В 60-ата минута капитанът Андреас Бек оформи крайното 3:0 на празна врата след пас на Фоланд.

До края стражът на Хамбургер Ярослав Дробни спаси още поне един сигурен гол, докато в предни позиции съотборниците му не направиха нищо.

Утре съставът на Берт ван Марвийк може да се озове и сред изпадащите, ако Нюрнберг спечели гостуването си на Херта (Берлин). Хофенхайм пък е десети.