Еди Рея: Срещу Ювентус никога не е лесно

Треньорът на Лацио Едоардо Рея остана със смесени чувства след равенството 1:1 срещу Ювентус. "Орлите" първи откриха резултата и играха с човек повече от 25-ата минута, но въпреки това допуснаха изравняване. Наставникът обаче призна, че срещу Ювентус винаги е трудно, дори и когато той е с 10 души на терена.

"Започнахме мача много слабо и в първите 20 минути бяхме леко нервни от пресата на съперника. След това заиграхме по-добре, а в края и късмета не бе с нас, като ударихме две греди. Можехме и да спечелим този мач. Отборът реагира добре и пред Клозе имаше две-три добри възможности, като мислех, че ще стигнем до успеха. Ювентус спря да изнася топката през халфовете и директно започна да праща дълги топки за Йоренте, които бяха много опасни. Ювентус е много талантлив отбор от най-висока класа, така че срещу тях не е лесно, дори и с 10 човека на терена. Знаехме, че можем да имаме проблеми в центъра на защитата с опазването на Тевес и Йоренте. Затова използвахме трима централни бранители, за да ги спрем. Може би трябваше да бъдем по-прецизни на контраатака, но и Марко Сторари направи някои невероятни спасявания", заяви Рея.