Конте: Ювентус отново се доказа

Треньорът на Ювентус Антонио Конте остана доволен от старанието на своите играчи, които се добраха до равенство 1:1 в гостуването си на Лацио, след като бяха останали с 10 души на терена. Според наставника играчите му отново са се доказали като истински бойци на терена в тази трудна ситуация.

"Искахме да спечелим и когато бяхме с 11, и когато останахме с 10 души на терена. Целта ни е да наложим този дух на победител в отбора и играчите знаят, че във всеки мач трябва да търсят само и единствено победата, дори и когато вратарят ни е изгонен от игра още в 25-ата минута. В такива тежки моменти се проявяват истинските мъже и точно това се случи днес. Спечелихме точка и отново доказахме, че заслужено сме на върха в класирането. Ювентус никога не се предава и опитва да спечели, дори и с 10 човека на терена. Жалко, че спряхме серията от 12 поредни победи в първенството, но и това е част от футбола, а и Лацио заслужава похвала за предстаявнето им в този мач", заяви Конте.